Škoda Octavia má po facelifte štvoro očí

Utorok, 08 november 2016

Škodovka pred pár dňami zverejnila snímky modelu Škoda Octavia modelový rok 2017. Facelift najviac poznamenal prednú partiu modernizovaného modelu, ktorý po štvorokej optike rozdelených hlavných svetlometov a výrazne tvarovanej prednej kapote dosť dramaticky mení jej vzhľad. Bude sa takto viac páčiť?

1 Škoda Octavia
Škoda Octavia po facelifte prednej časti karosérie, najmä však po rozdelení hlavných svetlometov a inak tvarovanej kapote dosť dramaticky zmenila svoj vonkajší vhľad

Zmeny na modernizovanej Octavii sú nielen na jej prednej časti, ale aj vzadu, čo najlepšie ukazujú fotografie. Okrem zovňajšiu sú zmeny aj v útrobách novej Octavie.

Svetlomety sú v ponuke aj v modernom Full LED vyhotovení. Najnovšia generácia infotainmentu má displeje v sklenenom dizajne. Škoda Connect prináša široké prepojenie s online službami, súvisiacimi s mobilitou.

Nové je aj široké prepojenie s online službami súvisiacimi s mobilitou, čo prináša systém Škoda Connect. Podobne nové sú asistenčné systémy, ktoré používajú technológie z automobilov strednej triedy. Pod kapotou môže byť niektorý z piatich benzínových motorov TSI alebo zo štvorice naftových TDI. Všetky s vyššími výkonmi a nižšou spotrebou.

Línie na kariosérii nového vyhotovenia modelu Octavia sú o niečo ostrejšie, najmä v prednej časti. Na každej strane sa nachádzajú dva svetlomety, ktoré vytvárajú nový kryštalický vzhľad so štyrmi "očami". Na želanie môžu svetlomety svietiť aj s využitím technológie Full LED. Logo značky je teraz výraznejšie, celá predná časť pôsobí mohutnejším a širším dojmom.

Ponuka priestoru v interiéri zostáva jednou z najväčších vo svojej triede. Liftback aj Combi ponúkajú dĺžku interiéru 1782 milimetrov a 73 milimetrov pred kolenami cestujúcich na zadnom sedadle. Batožinový priestor má objem 590, resp. 610 litrov.Sklopením zadných operadiel sa priestor zväčší na 1580, resp. 1740 litrov. Voliteľne sú pre model Combi k dispozícii aj elektricky ovládané piate dvere.

Modernizovanú Octaviu vo verziách liftback i kombi si bude možné objednať koncom tohto roka s tým, že dodané budú na začiatku roka 2017.

1 Škoda Octavia 2 Škoda Octavia 3 Škoda Octavia 4 Škoda Octavia 5 Škoda Octavia Combi
Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
Kona-Electric
Hyundai Kona Electric prekročil ku koncu júna tohto roku hranicu stotisíc predaných kusov tohto elektrického modelu. Predajný úspech kompaktného elektrického SUV podčiarkujú aj mnohé významné ocenenia, ktoré Kona EV od uvedenia na trh v roku 2018 získal. Kórejská automobilka plánuje do roku 2025 predávať ročne 560 000 elektrických modelov a zužitkovať tak globálny úspech modelu Kona Electric.
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.