Škoda predstaví dnes on-line nový elektrický model

Piatok, 15 marec 2024

Dnes 15. marca spoločnosť Škoda Auto počas priameho prenosu z Mladej Boleslavi predstaví svoj výhľad do budúcnosti i strategické plány automobilky. Zároveň poodhalí dizajnovú štúdiu, ktorá naznačuje podobu nového plne elektrického modelu Škoda.

mission-iinterior
Architektúra moderného interiéru štúdie nového elektromobilu Škoda

Na tlačovej konferencii priamo z priestorov automobilky odznejú finančné výsledky hospodárenia za rok 2023. Okrem toho Škoda Auto prvýkrát poodhalí dizajnovú štúdiu nového plne elektrického modelu, ktorého skicu interiéru uverejňujeme.

Vidieť interiér štúdie je možné aj na stránke Škoda Storyboard a na sociálnych sieťach spoločnosti Škoda Auto. Priamy prenos z tlačovej konferencie a predstavenia štúdie nového modelu bude možné sledovať naživo na spomínanej webovej stránke Škoda dnes o 10:00 hodine.

V priamom prenose z Mladej Boleslavi odznie prezentácia finančného hospodárenia automobilky za rok 2023. Z pohľadu na budúcnosť predstaví automobilka aj svoje strategické plány, kde jedným z významných pilierov bude zameranie na elektromobilitu.

Na upútavke nový elektromobil predstavuje interiér na tú jeho časť, na ktorú sa pozornosť vodiča pri jazde zameriava najviac. Je to pohľad na prístrojový panel, ktorému však chýbajú chytré ovládače Smart Dial ako ich má už nový Superb.

Nová plne elektrická Škoda má byť podľa zahraničných médií modelom, ktorý má nahradiť aktuálny model Karoq so spaľovacím motorom. Nový elektromobil Škoda, ktorý automobilka dnes predstaví, má mať podľa zahraničných prameňov meno Elroq.

Z uverejnenej snímky pripravovaného elektromobilu Škoda vidieť modernú architektúru interiéru, ktorej na palubnej doske dominuje malý digitálny prístrojový štít v kombinácii s veľkým centrálnym displejom infotainmentu. Na ovládanie komfortnej výbavy nechýbajú ani klasické tlačidlové ovládače.

V konečnej fáze sa produkčný model od predstavovanej štúdie môže líšiť.

Autor: J. Goldberger
Foto: Škoda Auto
Pridať komentár
Bleskovky
veronika-hammond
Novou generálnou riaditeľkou spoločnosti BMW Slovenská republika sa od 1. septembra 2024 stane Veronika Hammond. Na tejto pozícii nahradí Olivera Rademachera, ktorý po takmer piatich rokoch úspešného pôsobenia na Slovensku zaujme pozíciu riaditeľa spoločnosti BMW v Rumunsku. Veronika Hammond, rodáčka z Nemecka, má dlhoročné skúsenosti v automobilovom priemysle. V spoločnosti BMW pôsobí viac ako 25 rokov, kde získavala skúsenosti v rôznych pozíciách. Pred nástupom do funkcie obchodnej riaditeľky pre importérske trhy v juhovýchodnej Ázii a Tichomorí so sídlom v Singapure v roku 2018 viedla obchodný región Východné Nemecko. Veronika Hammond vyštudovala sociálne vedy na Univerzite Paula Valeryho vo francúzskom Montpellieri.Veronika Hammond
produkcia-VW-passat
Bratislavský závod Volkswagen Slovakia pozastavuje na dva týždne výrobu vozidiel z dôvodu letnej odstávky. Ide o pravidelnú letnú odstávku, počas ktorej čerpajú jeho zamestnanci celozávodnú dovolenku. Výroba vozidiel začala postupne vybiehať tento týždeň. Úplne sa zastaví od 15. do 28. júla. Martinský závod pokračuje plynule vo výrobe komponentov aj počas letných prázdnin. V nasledujúcich dvoch týždňoch bude v nasadení v priemere približne 1700 zamestnancov externých firiem, ktorí sa budú venovať aj výmenám a úpravám zariadení, inštalácii nových technológií či prestavbám na výrobných linkách naprieč celým podnikom. Pred odchodom na dovolenku vypláca Volkswagen Slovakia zamestnancom 13. plat vo forme dovolenkovej odmeny. Zamestnanci využívajú tiež zákonný príspevok na rekreáciu na Slovensku do výšky 700 eur.
aaa-auto
V týchto dňoch si spoločnosť AAA Auto pripomína dvadsať rokov na trhu jazdených áut na Slovensku. Jej sieť predajných centier, v ktorých ponúka jazdené automobily slovenským motoristom, tvoria Mototechna, Mototechna Drive, Driverama a Auto Diskon a patria do skupiny Aures Holding. Za dobu svojej existencie na slovenskom trhu sa v jej sieti predalo autá viac ako 300 tisíc zákazníkom, a rovnaký počet vozidiel sa aj vykúpilo. V súčasnosti má sieť Aures Holding na Slovensku dvanásť pobočiek AAA Auto. V rámci celej skupiny Aures pôsobí na viac než šesťdesiatich miestach v piatich krajinách Európy a v ponuke má až 15 000 áut. Počas svojej dvadsaťročnej histórie už skupina na výkupe a predaji obslúžila spolu viac ako 3,1 milióna zákazníkov.