Škoda predstaví dnes on-line nový elektrický model

Piatok, 15 marec 2024

Dnes 15. marca spoločnosť Škoda Auto počas priameho prenosu z Mladej Boleslavi predstaví svoj výhľad do budúcnosti i strategické plány automobilky. Zároveň poodhalí dizajnovú štúdiu, ktorá naznačuje podobu nového plne elektrického modelu Škoda.

mission-iinterior
Architektúra moderného interiéru štúdie nového elektromobilu Škoda

Na tlačovej konferencii priamo z priestorov automobilky odznejú finančné výsledky hospodárenia za rok 2023. Okrem toho Škoda Auto prvýkrát poodhalí dizajnovú štúdiu nového plne elektrického modelu, ktorého skicu interiéru uverejňujeme.

Vidieť interiér štúdie je možné aj na stránke Škoda Storyboard a na sociálnych sieťach spoločnosti Škoda Auto. Priamy prenos z tlačovej konferencie a predstavenia štúdie nového modelu bude možné sledovať naživo na spomínanej webovej stránke Škoda dnes o 10:00 hodine.

V priamom prenose z Mladej Boleslavi odznie prezentácia finančného hospodárenia automobilky za rok 2023. Z pohľadu na budúcnosť predstaví automobilka aj svoje strategické plány, kde jedným z významných pilierov bude zameranie na elektromobilitu.

Na upútavke nový elektromobil predstavuje interiér na tú jeho časť, na ktorú sa pozornosť vodiča pri jazde zameriava najviac. Je to pohľad na prístrojový panel, ktorému však chýbajú chytré ovládače Smart Dial ako ich má už nový Superb.

Nová plne elektrická Škoda má byť podľa zahraničných médií modelom, ktorý má nahradiť aktuálny model Karoq so spaľovacím motorom. Nový elektromobil Škoda, ktorý automobilka dnes predstaví, má mať podľa zahraničných prameňov meno Elroq.

Z uverejnenej snímky pripravovaného elektromobilu Škoda vidieť modernú architektúru interiéru, ktorej na palubnej doske dominuje malý digitálny prístrojový štít v kombinácii s veľkým centrálnym displejom infotainmentu. Na ovládanie komfortnej výbavy nechýbajú ani klasické tlačidlové ovládače.

V konečnej fáze sa produkčný model od predstavovanej štúdie môže líšiť.

Autor: J. Goldberger
Foto: Škoda Auto
Pridať komentár
Bleskovky
bmw-group
BMW Group, nemecký výrobca prémiových vozidiel, chce pokračovať v raste svojej produkcie i v tomto fiškálnom roku. Motivuje ho k tomu úspešný rok 2023, v ktorom jeho prémiový segment dodal na trh historicky najviac vozidiel a zaznamenal najvyššie predaje. Modelmi, ktoré majú produkciu bavorského producenta najviac potiahnuť na požadovanú úroveň, majú byť aj v roku 2024 čisto elektrické vozidlá a modely z vyššieho prémiového segmentu, vrátane modelov BMW radu 7, BMW X7 a luxusné Rolls-Royce s čisto elektrickým pohonom Rolls-Royce Spectre. V oboch týchto segmentoch verí skupina BMW vo výrazný dvojciferný rast. Očakáva sa, že prispejú k tomu aj modely BMW radu 5, BMW i5, ale aj elektrické kombi Touring i5.
matador
V prieskume spotrebiteľskej dôvery Slováci po ôsmy raz volili značky, ktorým dôverujú najviac. Zúčastnila sa ho reprezentatívna vzorka dvetisíc respondentov. Do prieskumu boli zahrnuté značky, ktoré sú najsilnejšími na slovenskom trhu. V kategórii výrobcov pneumatík získal ocenenie Najdôveryhodnejšia značka roku 2023 tradičný výrobca pneumatík Matador, ktorý je súčasťou koncernu Continental. Matador tak potvrdil povesť spoľahlivosti a kvality za rozumnú cenu. Značka s viac ako 115 rokmi skúseností je najdôveryhodnejšia pre 20,6 % respondentov. Na druhom mieste sa umiestnila značka Continental. Roman Moško, komunikačný manažér Continental Barum: "Sme hrdí, že značka Matador je medzi slovenskými vodičmi vnímaná ako symbol dôvery a kvality. Má dlhoročnú tradíciu, široké portfólio a spoľahlivú kvalitu.”Matador Hectorra 5
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.