Škoda Vision 7S: Koncept SUV predstavuje svoj exteriér

Streda, 24 august 2022

Škoda Mladá Boleslav pri odhaľovaní ďalšieho nového modelu postupuje podľa osvedčenej schémy, a tak po zverejnení ukážok interiéru sedemmiestnej kabíny mohutného plne elektrického SUV Vision 7S spred vyše týždňa ukazuje teraz na skiciach exteriér pripravovanej novinky.

1-Vision

Koncept mohutného SUV okrem toho, že ide o sedemmiestny automobil, prekvapuje aj celkom novým dizajnom, ktorý, ak použijeme odbornú terminológiu, tak aj novým dizajnovým jazykom. Skice zachytávajú mohutné SUV s výrazne tvarovanou prednou časťou a úzkymi svetlometmi pretiahnutými do bokov vozidla.

Zo skice exteriéru plne elektrickej Škoda Vision 7S vidieť v novom štýle dizajnu mohutnú prednú časť štúdie. Výrazne širšia a plochejšia maska chladiča je uzavretá, a to naznačuje čisto elektrický pohon. Predné svetlomety sú v dvoch rovinách nad sebou a nad nimi je pás denného svietenia, ktorý prechádza k hranám výrazne rozšírených blatníkov.

Predná kapota nesie známy škodovácky dizajnový prvok v podobe typickej pre autá z Mladej Boleslavy. Nový robustný nárazník s výrazne čiernym lakovaním lemov má vertikálne otvory pre prívod vzduchu. Jeho spodná časť dostala náznak hliníkovej ochrany nárazníka a podvozku. Náklonnosť k rodine SUV naznačuje aj plastové ochrana lemovania blatníkov a prahov.

Veľké aerodynamicky optimalizované kolesá podčiarkujú mohutný vzhľad Vision 7S. Boky štúdie sa vyznačujú čistými plochami. Podobne plochá je aj línia strechy, ktorá sa smerom dozadu mierne zvažuje.

Na zadnej časti konceptu je nový typ vertikálne rozdelených zadných koncových svetiel. Aj tu, podobne ako na predných svetlách, sa objavuje náznak tvaru písmena T.

Automobilka Škoda naznačuje, že jej nový dizajnový jazyk nadväzuje na známe hodnoty ako robustný vzhľad, funkčnosť a autentickosť. V súlade s tým by koncept mal mať veľkorysý priestor, odolné a udržateľné materiály a aerodynamické, efektívne tvary.

Nakoniec niečo o premiére konceptu Škoda Vision 7S. Podľa českej tlače je naplánovaná na 30.augusta.

1-Vision 2-Vision
Autor: J. Goldberger
Foto: Škoda Auto
Pridať komentár
Bleskovky
homola
Víkend seriálu TCR na Nürburgringu sa vinou extrémnej hustej hmly, dažďa a nízkych teplôt nevydaril. Piatok počas voľných tréningov bolo ešte pekné počasie, ale v sobotu od rána až do 17tej hodine sa všetky aktivity na okruhu postupne rušili a nekonala sa ani kvalifikácia a neodjazdili sa ani prvé sobotňajšie preteky. Ak by sa boli odjazdili, Homola by podľa piatkových tréningových výsledkov štartoval do druhých nedeľňajších pretekov z nádejného druhého miesta. Prvé a jediné preteky sa tak konali až v nedeľu. Náš jazdec štartoval z deviatej pozície na štarte. Pred nájazdom do štvrtej zákruty sa dostal do neprehľadnej situácie, došlo ku kontaktu s iným vozidlom a vážnemu poškodeniu jeho auta a z pretekov odstúpil. Z deviatich pretekov seriálu videl Homola cieľovú pásku len štyrikrát. V septembri sa jazdia predposledné preteky seriálu na talianskej Monze, kde Homola minulý rok vyhral. Hádam mu to tam vyjde!
aaa-auto
Predajcovia jazdených vozidiel sieti spoločnosti Aures – AAA Auto, Mototechna a Auto Diskont, ponúkajú rozsiahlejšie zľavy na automobily zo svojej ponuky. Letné zľavy sa týkajú takmer polovice ponúkaných vozidiel a dosahujú celkový objem šesťstotisíc eur. Zľavy sú reakciou na rast cien a na stagnáciu predaja v poslednom období. Snahou je podporiť trend spomaľovania rastu cien jazdených áut, preto pripravili väčšiu zľavovú akciu. Z celkovej ponuky 3500 vozidiel zlacnilo 1500 áut.
Bulik-Aragon
Piate preteky motocyklových majstrovstiev Španielska ESBK sa konali na okruhu Motorland v Aragónsku a zúčastnil sa ich aj 15-ročný slovenský jazdec Michal Búlik. Jazdil v triede Stock 600 v českom tíme New2 Project. V kvalifikácii si v početnom pretekárskom poli počínal veľmi dobre a obsadil pekné 14. miesto. V prvých pretekoch prešiel cieľom na celkovom jedenástom mieste a vo svojej triede Stock bol štvrtý. V druhých pretekoch došlo v piatej zákrute ku kolízii a pádu niekoľkých jazdcov pred ním, vyhnúť sa im už nedokázal, skončil v hromadnom páde a preteky nedokončil.