Škoda Vision In: Štúdia pre Indiu

Pondelok, 27 január 2020

Pripravované SUV pre indický trh odhaľuje česká Škoda po dizajnérskych detailoch a na škicách v krátkom videu necelé dva týždne pred autosalónom Auto Expo 2020 v Dillí.

skoda-vision
Maska chladiča s dvojitými rebrami je typickým prvkom modelov škodováckych SUV. Rebrá i logo na kapote budú podsvietené.

Na upútavke videa ukazuje Škoda prvé detaily nového SUV, zatiaľ pod menom koncepčnej štúdie Vision In, určeného pre indický trh. Štúdiu v reálnej podobe spoznáme v čase konania autosalónu v Dillí o necelé dva týždne.

Na videu vidieť okrem iného masku chladiča, typickú pre vozidlá značky Škoda, s masívnymi dvojitými rebrami a rámčekom z krištáľového skla. Vďaka dvojitým rebrám, ktoré môžu byť podsvietené, rovnako ako nad nimi uložené logo značky Škoda, a dvojdielnym svetlometom, pôsobí predná časť vozidla impozantným dojmom.

Kryštalické prvky vytvárajú optické akcenty aj v interiéri štúdie Vision In, napríklad pri páke voliča režimov prevodovky na stredovom paneli, pod virtuálnym kokpitom a tiež v podobe nového kryštalického prvku na palubnej doske.

Poťahy sedadiel majú výrazné zdobené prešívanie, na kožou potiahnutom multifunkčnom volante sú jasné otáčacie ovládače podľa nového konceptu ovládania vozidiel Škoda.

Štúdia Vision In je prvým vozidlom na báze modulárnej platformy MQB-A0-In, ktorá je prispôsobená požiadavkám indického trhu. Na tejto platforme vznikne niekoľko ďalších modelov značky Škoda a Volkswagen pre indický trh.

Štúdia Vision In bude mať oficiálnu premiéru na autosalóne Auto Expo 2020 v Dillí 5. februára (autosalón potrvá do 12.februára). Sériové SUV pre indický trh predstaví automobilka Škoda v priebehu marca tohto roku.

Autor: J. Goldberger
Foto: Škoda Auto
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-SX4-S-Cross
V rebríčku počtu predaných osobných áut na Slovensku v roku 2019 sa Suzuki medzi 39 značkami umiestnila s počtom 3709 predaných vozidiel na veľmi peknom jedenástom mieste. Pričinili sa o to hlavne modely SUV Vitara a SX4 S-Cross. Modernizovaná Vitara v segmente SUV obsadila podľa štatistiky registrácií Zväzu automobilového priemyslu šieste a SX4 S-Cross ôsme miesto. O úspech v celkovej predajnosti modelov Suzuki v roku 2019 sa postarali tiež modely Swift a Ignis. Novou posilou značky v roku 2020 budú nový hit, malý off-road Jimny, a trvalka značky Swift.
Benzina-Tank
Benzina rozširuje svoje služby na Slovensku o Tank Kartu Business. Umožní firmám a podnikateľom okrem čerpania pohonných látok využívať aj rad benefitov, a to od zvýhodnenej ceny až po jednoduché vyúčtovanie a správu tankovacích kariet. Je to ďalší krok v stratégii Benziny, ktorá sa po rokoch vrátila znovu na Slovensko a má vo svojej sieti už desať čerpacích staníc. V pláne má tiež zavedenie karty Tank Karta Easy pre bežných motoristov. Marek Zouvala, riaditeľ siete čerpacích staníc Benzina: "Firmy a podnikatelia potrebujú šetriť každý cent. Preto sme pre nich pripravili nástroj na znižovanie prevádzkových nákladov aj administratívy. Tank Karta Business je nielen efektívnym riešením pre pohodlné tankovanie so zľavou, ale tiež vhodným nástrojom ako si ušetriť starosti a zjednodušiť účtovníctvo."
Elektrické-roznášky
Spoločnosť DPD začala doručovať zásielky v centre hlavného mesta prostredníctvom cyklokuriéra. Ide o pilotný projekt, ktorý má šancu rozšíriť sa aj do iných miest. Spoločnosť tiež výrazne rozširuje svoje doručovanie zásielok flotilou elektrických dodávkových automobilov, a to nielen v Bratislave, ale po celom Slovensku. Doručovanie elektrickou dopravou v mestách je jedným zo spôsobov, ako spoločnosť DPD podporuje svoj záväzok doručovať všetky zásielky do cieľa bez uhlíkovej stopy.