Škoda Vision In: Štúdia pre Indiu

Pondelok, 27 január 2020

Pripravované SUV pre indický trh odhaľuje česká Škoda po dizajnérskych detailoch a na škicách v krátkom videu necelé dva týždne pred autosalónom Auto Expo 2020 v Dillí.

skoda-vision
Maska chladiča s dvojitými rebrami je typickým prvkom modelov škodováckych SUV. Rebrá i logo na kapote budú podsvietené.

Na upútavke videa ukazuje Škoda prvé detaily nového SUV, zatiaľ pod menom koncepčnej štúdie Vision In, určeného pre indický trh. Štúdiu v reálnej podobe spoznáme v čase konania autosalónu v Dillí o necelé dva týždne.

Na videu vidieť okrem iného masku chladiča, typickú pre vozidlá značky Škoda, s masívnymi dvojitými rebrami a rámčekom z krištáľového skla. Vďaka dvojitým rebrám, ktoré môžu byť podsvietené, rovnako ako nad nimi uložené logo značky Škoda, a dvojdielnym svetlometom, pôsobí predná časť vozidla impozantným dojmom.

Kryštalické prvky vytvárajú optické akcenty aj v interiéri štúdie Vision In, napríklad pri páke voliča režimov prevodovky na stredovom paneli, pod virtuálnym kokpitom a tiež v podobe nového kryštalického prvku na palubnej doske.

Poťahy sedadiel majú výrazné zdobené prešívanie, na kožou potiahnutom multifunkčnom volante sú jasné otáčacie ovládače podľa nového konceptu ovládania vozidiel Škoda.

Štúdia Vision In je prvým vozidlom na báze modulárnej platformy MQB-A0-In, ktorá je prispôsobená požiadavkám indického trhu. Na tejto platforme vznikne niekoľko ďalších modelov značky Škoda a Volkswagen pre indický trh.

Štúdia Vision In bude mať oficiálnu premiéru na autosalóne Auto Expo 2020 v Dillí 5. februára (autosalón potrvá do 12.februára). Sériové SUV pre indický trh predstaví automobilka Škoda v priebehu marca tohto roku.

Autor: J. Goldberger
Foto: Škoda Auto
Pridať komentár
Bleskovky
Land-cruise
Podľa amerického portálu iSeeCars.com je Toyota Land Cruiser najspoľahlivejším autom na americkom trhu. Portál analyzoval z hľadiska životnosti 15,8 milióna jazdených áut. Ukázalo sa, že Toyota Land Cruiser poskytuje najväčšiu záruku, že auto prekoná minimálne 320 000 km. Toľko malo na tachometri až 15,7 % jazdených áut tohto modelu. Druhé miesto patrí modelu Sequoia (9,2 %), čo je terénne vozidlo väčšie ako je Land Cruiser postavené na platforme pick-upu Tundra. Prvé miesto má Toyota aj medzi všetkými preverovanými značkami. Na druhom mieste medzi značkami je Honda s podielom 1,6 %. Na ďalších sú americké GMC, Chevrolet a Ford. Land Cruiser navrhli tak, aby vydržal najmenej 25 rokov.
Šikyňa-Holandsko
Po úvodných pretekoch seriálu majstrovstiev sveta v motokrose v Anglicku sa pretekári so svojimi tímami presunuli do holandského Valkenswaardu, dejiska druhého podujatia majstrovstiev sveta. Jediný slovenský jazdec Richard Šikyňa z MX Slovakia v Holandsku nebodoval. Zdravotný stav, ku ktorým sa v druhej jazde pridali aj technické problémy, mu neumožnili dokončiť ani jedny nedeľňajšie preteky a tak sa z Holandska vracia bez bodového zisku. V hodnotení seriálu klesol z priebežného 19. na 27. miesto. V najbližších dňoch bude najdôležitejšie, aby sa Richard Šikyňa vyliečil a stihol sa pripraviť na ďalšie preteky v Argentíne, ktoré budú už o dva týždne.
BMW-kopie
Značke BMW udelili slovenskí spotrebitelia a komisia expertov Brand Council z programu Slovak Superbrands cenu Slovak Superbrands Award 2020. Automobilka tak potvrdila, že patrí do skupine elitných značiek. Ocenenie je potvrdením kvality a uistením priaznivcov a zákazníkov značky pri ich nákupných rozhodnutiach. Program Superbrands vznikol pred viac ako dvadsiatimi rokmi vo Veľkej Británii. Marketingoví a komunikační odborníci si stanovili dva ciele: uviesť do pozornosti mimoriadne silné značky a prezentovať ich ďalším spoločnostiam, ktoré by sa rady rozvíjali a učili. Odvtedy získal program celosvetové uznanie a dnes je Superbrands uznávaný ako rešpektované ocenenie v 90. krajinách na piatich kontinentoch. Komisia Brand Council ma pri udeľovaní cien kľúčovú úlohu, preto sa jej členmi môžu stať len poprední, vysoko uznávaní experti.