Suzuki chystá elektrické SUV kupé Futuro-e

Štvrtok, 06 február 2020

Futuro-e je koncept elektrického modelu, módneho kupé SUV, ktoré Suzuki predstavuje v týchto dňoch v indickom Dillí na autosalóne Auto Expo 2020. Má ísť o prvý čisto elektrický automobil japonskej značky Suzuki.

Suzuki-Futuro-e
Suzuki Futuro-e ako budúce SUV kupé v novom šviháckom dizajne

Futuro-e ako SUV kupé naznačuje, že aj Suzuki sa vydáva na cestu ako to už urobili mnohé automobilky pred ňou. Napríklad aj Škoda modelmi Kodiaq GT alebo Kamiq GT, alebo SUV kupé iných automobiliek.

Koncept Futuro-e pripravila indická odnož japonskej automobilky, spoločnosť Maruti Suzuki India. Plne elektrický model má slúžiť ako príkladný koncept udržateľnej mobility a spolu s ďalšími novými produktmi a technológiami ich Suzuki uvedie na indickom autosalóne.

Koncept japonská automobilka predstavuje na prvej a zatiaľ jedinej snímke v parádnej siluete. Švihácky vzhľad konceptu naznačuje odklon od doterajšieho konvenčného dizajnu. Pôjde zrejme o niečo nové v ponuke japonskej automobilky. Futuro-e sa predvádza v novom dizajnovom jazyku, ktorým sa zrejme budú uberať budúce modely Suzuki.

Futuro-e ako koncept kombinuje nový dizajn s novými technológiami, keďže podľa automobilky ide o budúci elektrický model. Podrobnejšie o novom koncepte zverejní automobilka viac informácií až na autosalóne v Dillí, ktorý sa koná od 5. do 12. februára.

Autor: J. Goldberger
Foto: Suzuki
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-SX4-S-Cross
V rebríčku počtu predaných osobných áut na Slovensku v roku 2019 sa Suzuki medzi 39 značkami umiestnila s počtom 3709 predaných vozidiel na veľmi peknom jedenástom mieste. Pričinili sa o to hlavne modely SUV Vitara a SX4 S-Cross. Modernizovaná Vitara v segmente SUV obsadila podľa štatistiky registrácií Zväzu automobilového priemyslu šieste a SX4 S-Cross ôsme miesto. O úspech v celkovej predajnosti modelov Suzuki v roku 2019 sa postarali tiež modely Swift a Ignis. Novou posilou značky v roku 2020 budú nový hit, malý off-road Jimny, a trvalka značky Swift.
Benzina-Tank
Benzina rozširuje svoje služby na Slovensku o Tank Kartu Business. Umožní firmám a podnikateľom okrem čerpania pohonných látok využívať aj rad benefitov, a to od zvýhodnenej ceny až po jednoduché vyúčtovanie a správu tankovacích kariet. Je to ďalší krok v stratégii Benziny, ktorá sa po rokoch vrátila znovu na Slovensko a má vo svojej sieti už desať čerpacích staníc. V pláne má tiež zavedenie karty Tank Karta Easy pre bežných motoristov. Marek Zouvala, riaditeľ siete čerpacích staníc Benzina: "Firmy a podnikatelia potrebujú šetriť každý cent. Preto sme pre nich pripravili nástroj na znižovanie prevádzkových nákladov aj administratívy. Tank Karta Business je nielen efektívnym riešením pre pohodlné tankovanie so zľavou, ale tiež vhodným nástrojom ako si ušetriť starosti a zjednodušiť účtovníctvo."
Elektrické-roznášky
Spoločnosť DPD začala doručovať zásielky v centre hlavného mesta prostredníctvom cyklokuriéra. Ide o pilotný projekt, ktorý má šancu rozšíriť sa aj do iných miest. Spoločnosť tiež výrazne rozširuje svoje doručovanie zásielok flotilou elektrických dodávkových automobilov, a to nielen v Bratislave, ale po celom Slovensku. Doručovanie elektrickou dopravou v mestách je jedným zo spôsobov, ako spoločnosť DPD podporuje svoj záväzok doručovať všetky zásielky do cieľa bez uhlíkovej stopy.