Suzuki chystá elektrické SUV kupé Futuro-e

Štvrtok, 06 február 2020

Futuro-e je koncept elektrického modelu, módneho kupé SUV, ktoré Suzuki predstavuje v týchto dňoch v indickom Dillí na autosalóne Auto Expo 2020. Má ísť o prvý čisto elektrický automobil japonskej značky Suzuki.

Suzuki-Futuro-e
Suzuki Futuro-e ako budúce SUV kupé v novom šviháckom dizajne

Futuro-e ako SUV kupé naznačuje, že aj Suzuki sa vydáva na cestu ako to už urobili mnohé automobilky pred ňou. Napríklad aj Škoda modelmi Kodiaq GT alebo Kamiq GT, alebo SUV kupé iných automobiliek.

Koncept Futuro-e pripravila indická odnož japonskej automobilky, spoločnosť Maruti Suzuki India. Plne elektrický model má slúžiť ako príkladný koncept udržateľnej mobility a spolu s ďalšími novými produktmi a technológiami ich Suzuki uvedie na indickom autosalóne.

Koncept japonská automobilka predstavuje na prvej a zatiaľ jedinej snímke v parádnej siluete. Švihácky vzhľad konceptu naznačuje odklon od doterajšieho konvenčného dizajnu. Pôjde zrejme o niečo nové v ponuke japonskej automobilky. Futuro-e sa predvádza v novom dizajnovom jazyku, ktorým sa zrejme budú uberať budúce modely Suzuki.

Futuro-e ako koncept kombinuje nový dizajn s novými technológiami, keďže podľa automobilky ide o budúci elektrický model. Podrobnejšie o novom koncepte zverejní automobilka viac informácií až na autosalóne v Dillí, ktorý sa koná od 5. do 12. februára.

Autor: J. Goldberger
Foto: Suzuki
Pridať komentár
Bleskovky
Land-cruise
Podľa amerického portálu iSeeCars.com je Toyota Land Cruiser najspoľahlivejším autom na americkom trhu. Portál analyzoval z hľadiska životnosti 15,8 milióna jazdených áut. Ukázalo sa, že Toyota Land Cruiser poskytuje najväčšiu záruku, že auto prekoná minimálne 320 000 km. Toľko malo na tachometri až 15,7 % jazdených áut tohto modelu. Druhé miesto patrí modelu Sequoia (9,2 %), čo je terénne vozidlo väčšie ako je Land Cruiser postavené na platforme pick-upu Tundra. Prvé miesto má Toyota aj medzi všetkými preverovanými značkami. Na druhom mieste medzi značkami je Honda s podielom 1,6 %. Na ďalších sú americké GMC, Chevrolet a Ford. Land Cruiser navrhli tak, aby vydržal najmenej 25 rokov.
Šikyňa-Holandsko
Po úvodných pretekoch seriálu majstrovstiev sveta v motokrose v Anglicku sa pretekári so svojimi tímami presunuli do holandského Valkenswaardu, dejiska druhého podujatia majstrovstiev sveta. Jediný slovenský jazdec Richard Šikyňa z MX Slovakia v Holandsku nebodoval. Zdravotný stav, ku ktorým sa v druhej jazde pridali aj technické problémy, mu neumožnili dokončiť ani jedny nedeľňajšie preteky a tak sa z Holandska vracia bez bodového zisku. V hodnotení seriálu klesol z priebežného 19. na 27. miesto. V najbližších dňoch bude najdôležitejšie, aby sa Richard Šikyňa vyliečil a stihol sa pripraviť na ďalšie preteky v Argentíne, ktoré budú už o dva týždne.
BMW-kopie
Značke BMW udelili slovenskí spotrebitelia a komisia expertov Brand Council z programu Slovak Superbrands cenu Slovak Superbrands Award 2020. Automobilka tak potvrdila, že patrí do skupine elitných značiek. Ocenenie je potvrdením kvality a uistením priaznivcov a zákazníkov značky pri ich nákupných rozhodnutiach. Program Superbrands vznikol pred viac ako dvadsiatimi rokmi vo Veľkej Británii. Marketingoví a komunikační odborníci si stanovili dva ciele: uviesť do pozornosti mimoriadne silné značky a prezentovať ich ďalším spoločnostiam, ktoré by sa rady rozvíjali a učili. Odvtedy získal program celosvetové uznanie a dnes je Superbrands uznávaný ako rešpektované ocenenie v 90. krajinách na piatich kontinentoch. Komisia Brand Council ma pri udeľovaní cien kľúčovú úlohu, preto sa jej členmi môžu stať len poprední, vysoko uznávaní experti.