Suzuki Kizashi: vstup medzi elitu

Streda, 22 december 2010

Suzuki, výsostný špecialista na malé autá, si teraz novým modelom strednej triedy razí cestu medzi elitu. A tak zbystrite pozornosť, pretože práve prichádza Kizashi.

Suzuki Kizashi zboku
Suzuki Kizashi, nový model strednej triedy, dokonalá zmena v programe i imidži značky

Sofistikovaná japonská limuzína Kizashi kombinuje vo svojom dizajne európsky a japonský štýl, pričom vzhľadu karosérie nemožno uprieť športový nádych. Profilu dominuje klasické trojpriestorové poňatie s hladkými bokmi a nízkym bočným presklením. Klesajúci predok a krátky zadný previs s výrazne tvarovaným vekom batožinového priestoru sú charakteristikou tohto japonského sedana. Upútajú aj vkusné koncové svetlá, netypické koncovky výfuku a tvarovanie veka batožinového priestoru. Vzhľad Kizashi pôsobí vyváženým a dôstojným dojmom.

Športový vzhľad exteriéru zvýrazňujú 18palcové zliatinové kolesá a nižšia svetlá výška. Dobrá aerodynamika, nižšie ťažisko, lepšia priľnavosť k vozovke a ostrejšie riadenie charakterizujú túto športovú limuzínu Kizashi, ktorá sa od začiatku decembra začala dodávať aj na Slovensko.

Suzuki Kizashi zozadu
Vzadu upútajú koncové svetlá, koncovky výfuku a výrazné veko batožinového priestoru

Kizashi je nová vlajková loď značky Suzuki. Pri rozmeroch 4,65 x 1,82 x 1,47 m ju poháňa jediný zážihový motor 2,4 litra VVT s viacbodovým vstrekovaním, výkonom 178 koní a najvyšším krútiacim momentom 230 Nm. Už v sériovom vybavení bez príplatkov má viaceré prvky, ktoré sú bežné len v prémiovej triede. Napríklad xenónové svetlomety s automatickým nastavovaním a ostrekovačmi, strešné okno, zámok radiacej páky, trojramenný športový volant, kožené sedadlá, bezkľúčový vstup i štartovanie a diaľkovo ovládané otváranie batožinového priestoru.

Vianočný nadštandardne vybavený Kizashi Sport je v ponuke vo dvoch verziách. So 6stupňovou manuálnou prevodovkou, alebo bezstupňovou automatickou s najnovším inteligentným pohonom 4x4. Kizashi zrýchli z 0 na 100 km/h za 7,8s / 8,8s (manuál / automat) sekundy a vyvinie maximálnu rýchlosť 215/205 km/h pri priemernej spotrebe 7,9/8,3 litra na 100 km. Verzia s pohonom 2WD/6MT má cenu 26 500 € a s pohonom 4WD/CVT je za 29 500 €.

Autor: J. Goldberger
Foto: Suzuki
Pridať komentár
Bleskovky
1-EcoTank
Ak ste doteraz napĺňali nádržku ostrekovača svojho auta z plastových fľaší či bandasiek, odteraz sa to môže zmeniť. Zmenu prináša slovenský ekologický vynález EcoTank. Stáva sa v Európe čoraz viac dostupným riešením tankovania kvapaliny do ostrekovačov. Vďaka jeho používaniu na sieťach čerpacích staníc v Európe sa odľahčilo životné prostredie o viac ako 80 ton plastového odpadu. Praktickú a zároveň ekologickú službu môžu využívať vodiči na viac ako 400 inštalovaných stojanoch až v desiatich krajinách Európy a v priebehu najbližších mesiacov pribudnú tri ďalšie trhy. Víziou spoločnosti EcoTank pre tento rok je počet nainštalovaných zariadení viac ako zdvojnásobiť.
skoda-scala-monte-carlo
Škoda rozširuje ponuku nového kompaktného modelu Scala a mestského crossoveru Kamiq o verziu Monte Carlo. Monte Carlo odkazuje na úspešnú pretekársku históriu značky Škoda. Výrazné čierne dizajnové prvky a čierny nápis Škoda na zadnej strane dodávajú vozidlám ešte športovejší vzhľad. Nová Škoda Scala vo verzii Monte Carlo začína na cene 18 100 eur a cena kompaktného SUV Kamig Monte Carlo sa odvíja od ceny 19 690 eur. Záujemcovia si môžu model Scala a Kamiq vo verzii Monte Carlo nakonfigurovať online, alebo si ho objednať u predajcov. V Škode veria, že verzie Monte Carlo zdôraznia športový a dynamický charakter vozidiel modelov Scala a Kamiq, tiež že veľké kolesá a zvučný názov oslovia zákazníkov, ktorí ocenia štýl a emocionálny a lifestylový dizajn oboch modelov.
World-Endurance
Goodyear bude od úvodných pretekov sezóny 2020 dodávať pre Svetový pohár cestovných automobilov najnovšiu generáciu svojich pretekárskych pneumatík Goodyear Eagle F1 SuperSport vo verziách bez dezénu i do dažďa. Značka Goodyear je tak oficiálnym dodávateľom pneumatík pre World Touring Car Cup (WTCR). Na základe oficiálneho výberového konania FIA bude Goodyear partnerom seriálu po dobu najbližších troch rokov, v sezónach 2020 až 2022. V sezóne 2020 bude desať pretekov na troch svetadieloch – v Maroku, Maďarsku, Nemecku, Slovensku, Portugalsku, Španielsku, Číne, Južnej Kórei a Macau. Záverečné preteky sezóny sa uskutočnia v Malajzii. Každé podujatie pozostáva z troch samostatných pretekov, takže spolu bude súčasťou pretekárskeho kalendára sezóny tridsať napínavých pretekov.