Suzuki v Ženeve: dve európske premiéry

Streda, 01 február 2012

Suzuki chystá do Ženevy dve európske premiéry. Prvou je elektrický model Swift Range Extender s prídavným motorom pre generátor a druhým prototyp G70 ako vízia nového kompaktného globálneho vozidla budúcnosti.

Suzuki G70
Suzuki G70 má prerásť z prototypu do budúceho sériového globálneho kompaktu

Na 82. medzinárodnom autosalóne, ktorý sa bude konať v dňoch 8. až 18. marca v Ženeve, uvedie japonský výrobca aj celý rad ďalších modelov s najmodernejšími technológiami.

Nová generácia globálneho kompaktu pre celý svet (Global Compact) Suzuki G70 sa vyznačuje nízkou hmotnosťou len 730 kg a prepracovanou aerodynamikou.

Súčiniteľ odporu vzduchu má najmenej o 10 percent nižší než aktuálne modely Suzuki. To napríklad pri benzínovom motore znižuje emisie CO2 na 70 g/km.

Suzuki Swift Range Extender
Suzuki Swift Range Extender je model s čisto elektrickým pohonom, ktorý však svoj dojazd dokáže predĺžiť pomocou prídavného motora, zrejme menšieho benzínového

Kompaktný elektrický Swift Range Extender vychádza z modelu Swift najnovšej generácie. Dokáže odjazdiť približne 30 kilometrov len na elektrický pohon na jedno nabitie batérie. Dojazd si však môže predĺžiť jazdou pomocou prídavného motora, ktorý nepoháňa kolesá, ale elektrický generátor. Líthium-iónové batérie pre Swift Range Extender sú navyše kompaktnejšie, majú nižšiu hmotnosť, potrebujú menej elektrickej energie a sú lacnejšie než tie, ktoré sa montujú do elektromobilov využívajúcich len batérie.

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
1-EcoTank
Ak ste doteraz napĺňali nádržku ostrekovača svojho auta z plastových fľaší či bandasiek, odteraz sa to môže zmeniť. Zmenu prináša slovenský ekologický vynález EcoTank. Stáva sa v Európe čoraz viac dostupným riešením tankovania kvapaliny do ostrekovačov. Vďaka jeho používaniu na sieťach čerpacích staníc v Európe sa odľahčilo životné prostredie o viac ako 80 ton plastového odpadu. Praktickú a zároveň ekologickú službu môžu využívať vodiči na viac ako 400 inštalovaných stojanoch až v desiatich krajinách Európy a v priebehu najbližších mesiacov pribudnú tri ďalšie trhy. Víziou spoločnosti EcoTank pre tento rok je počet nainštalovaných zariadení viac ako zdvojnásobiť.
skoda-scala-monte-carlo
Škoda rozširuje ponuku nového kompaktného modelu Scala a mestského crossoveru Kamiq o verziu Monte Carlo. Monte Carlo odkazuje na úspešnú pretekársku históriu značky Škoda. Výrazné čierne dizajnové prvky a čierny nápis Škoda na zadnej strane dodávajú vozidlám ešte športovejší vzhľad. Nová Škoda Scala vo verzii Monte Carlo začína na cene 18 100 eur a cena kompaktného SUV Kamig Monte Carlo sa odvíja od ceny 19 690 eur. Záujemcovia si môžu model Scala a Kamiq vo verzii Monte Carlo nakonfigurovať online, alebo si ho objednať u predajcov. V Škode veria, že verzie Monte Carlo zdôraznia športový a dynamický charakter vozidiel modelov Scala a Kamiq, tiež že veľké kolesá a zvučný názov oslovia zákazníkov, ktorí ocenia štýl a emocionálny a lifestylový dizajn oboch modelov.
World-Endurance
Goodyear bude od úvodných pretekov sezóny 2020 dodávať pre Svetový pohár cestovných automobilov najnovšiu generáciu svojich pretekárskych pneumatík Goodyear Eagle F1 SuperSport vo verziách bez dezénu i do dažďa. Značka Goodyear je tak oficiálnym dodávateľom pneumatík pre World Touring Car Cup (WTCR). Na základe oficiálneho výberového konania FIA bude Goodyear partnerom seriálu po dobu najbližších troch rokov, v sezónach 2020 až 2022. V sezóne 2020 bude desať pretekov na troch svetadieloch – v Maroku, Maďarsku, Nemecku, Slovensku, Portugalsku, Španielsku, Číne, Južnej Kórei a Macau. Záverečné preteky sezóny sa uskutočnia v Malajzii. Každé podujatie pozostáva z troch samostatných pretekov, takže spolu bude súčasťou pretekárskeho kalendára sezóny tridsať napínavých pretekov.