Tesla Model Y, kreácia z dielne Novitecu

Nedeľa, 05 február 2023

Spoločnosť Novitec, renomovaný špecialista na úpravu a zveľaďovanie najexkluzívnejších automobilov prémiových značiek po viacerých elektrických modeloch Tesla si tentoraz vybrala ďalší model amerického výrobcu, čoho výsledkom je vlastný športový rad pre Model Y.

1-novitec
Tesla Model T v úprave konštruktérov a dizajnérov štúdia a dielne Novitecu

Novitec sa už mnoho rokov radí v európskom, ale aj svetovom priestore medzi najuznávanejších špecialistov na zdokonaľovanie najexkluzívnejších automobilov. Jeho programy vyšperkovávajú špičkové modely značiek ako Ferrari, Lamborghini, Maserati, McLaren a Tesla a vdychujú do ich duše nový život.

Obdivovatelia a fanúšikovia modelov Tesla na celom svete sa tešia úpravám, ktoré vďaka famóznym zmenám a exkluzívnym vylepšeniam zmenili modely 3, S a X . Teraz sa Novitec zameral na ďalšiu Teslu, Model Y, pre ktorý vytvoril nový individuálny športový program, resp. vlastný športový rad.

Karoséria elektrického SUV Tesla Y je vylepšená o športové, elegantne štylizované, viditeľné karbónové aerodynamické komponenty z výroby Novitec. Exkluzívny vzhľad dotvárajú na mieru vyrobené high-tech kované kolesá Novitec s priemerom 22 palcov, ktoré vyvinuli v spolupráci s firmou Vossen.

Novitecom upravený podvozok Modelu Y je športovejším vďaka súpravy komponentov z dielne Novitecu, ktoré okrem iného dovoľujú znížiť svetlú výšku až o 40 milimetrov. Vozidlo potom vyzerá športovejšie, má nižší koeficient odporu vzduchu a lepšie zrýchľuje.

Pre Model Y dizajnéri Novitecu vytvorili súpravu na úpravu karosérie, ktorá nielen športovo a elegantne zvýrazňuje vzhľad, ale tiež optimalizuje aerodynamiku. Presne lícujúce diely karosérie sú vyrobené z vysokolesklého karbónu, vďaka čomu lakovanie nie je potrebné. Voliteľne môžu byť prvky lakované v rovnakej farbe akú má auto, alebo v kontrastnej farbe.

Predný spojler Novitec je pripevnený k štandardnému nárazníku a dodáva Modelu Y ešte výraznejšiu tvár. Jeho sofistikovaný tvar navyše znižuje vztlak na prednej náprave pri vysokých rýchlostiach, čím optimalizuje smerovú stabilitu.

Ako ďalšie aerodynamické vylepšenia ponúka Novitec spojler pre dvere batožinového priestoru a difúzor pre zadný spojler. Vďaka kolískovým lištám úpravcu pôsobí potom Tesla pri pohľade zboku nižšia a dlhšia.

Kolesá pre Teslu Model Y sú vyrobené na mieru a majú kráľovský priemer 22 palcov. Vyrobil ich americký prémiový výrobca Vossen, špecialista na high-tech kované kolesá. Ich extravagantný dizajn s piatimi dvojitými lúčmi naklonenými v smere jazdy dodáva Modelu Y dynamický vzhľad a optimalizuje chladenie bŕzd.

Ráfiky rozmeru 9,5Jx22 sú vpredu obuté do vysokovýkonných cestných pneumatík 255/30 ZR 22. Vzadu má Tesla ráfiky 10,5Jx22 s pneumatikami 285/30 ZR 22. Kolesa v kombinácii s pneumatiky nielen vylepšuje vzhľad Modelu Y, ale aj ovládateľnosť a agilitu.

Interiér Tesly Model Y môže Novitec individuálne upraviť na mieru najvyššej kvality podľa želania zákazníka. Rozmanitosť farieb kvalitnej kože alebo Alcantary je rovnako veľká ako výber dizajnu čalúnenia a ozdobného prešívania.

1-novitec 2-novitec 3-novitec 4-novitec 5-novitec 6-novitec
Autor: J. Goldberger
Foto: Novitec
Pridať komentár
Bleskovky
aaa-auto
V týchto dňoch si spoločnosť AAA Auto pripomína dvadsať rokov na trhu jazdených áut na Slovensku. Jej sieť predajných centier, v ktorých ponúka jazdené automobily slovenským motoristom, tvoria Mototechna, Mototechna Drive, Driverama a Auto Diskon a patria do skupiny Aures Holding. Za dobu svojej existencie na slovenskom trhu sa v jej sieti predalo autá viac ako 300 tisíc zákazníkom, a rovnaký počet vozidiel sa aj vykúpilo. V súčasnosti má sieť Aures Holding na Slovensku dvanásť pobočiek AAA Auto. V rámci celej skupiny Aures pôsobí na viac než šesťdesiatich miestach v piatich krajinách Európy a v ponuke má až 15 000 áut. Počas svojej dvadsaťročnej histórie už skupina na výkupe a predaji obslúžila spolu viac ako 3,1 milióna zákazníkov.
vw-id3
Podľa zahraničných médií sa nemecký koncern Volkswagen chystá vyrábať elektrické modely, ktoré by svojou nízkou cenou mohli v Európe pre európskych zákazníkov konkurovať čínskym modelom, alebo aj modelom ako Dacia Spring. Nové cenovo prístupnejšie elektromobily by sa na trh mohli dostať v roku 2027. Volkswagen na túto cestu nastupuje sám, bez kooperácie s inou automobilkou, aj keď pôvodne ako o partnerovi uvažoval, že by ním mohol byť francúzsky Renault. Už základný model uvažovaného elektromobilu od Volkswagenu bude obsahovať štandardy používaných technológií, kvalitu a dizajn, ktoré nemecký výrobca aplikuje na svojich modeloch.
bmw-i5-touring-flash kopie
Šiesty ročník ankety Elektromobil roka 2024 o najlepšie elektrické a plug-in hybridné automobily na slovenskom trhu za rok 2024 pozná svojich víťazov. Automobily BMW získali tri pódiové umiestnenia: BMW i7 M70 prvé miesto v kategórii luxusný elektromobil, BMW XM v kategórii plug-in hybrid, a BMW radu 5 Touring druhé miesto v kategórii rodinných elektromobilov. Ankety sa zúčastnilo 8656 hlasujúcich, ktorí svojimi hlasmi na internetovom portáli mojelektromobil.sk vybrali tie najlepšie automobily na slovenskom trhu v troch kategóriách. O priazeň slovenskej verejnosti sa uchádzalo spolu 123 nominovaných vozidiel.BMW i5 Touring