Vespa v plnej paráde čínskeho draka

Utorok, 30 január 2024

Legenda. Mýtus. Ikona. Tak hodnotí taliansky výrobca svoj jedinečný skúter Vespa, ktorého limitovanú sériu, model 946 Dragon a k nemu štylizovanú bundu Dragon Varsity práve uvádza do obehu.

1-vespa-946-dragon
Vespa 946 Dragon limitovanej série sa predstavuje v plnej paráde čínskeho draka

Nadčasová ikona talianskeho životného štýlu a slobodného ducha, otvára ďalšiu éru ikonického modelu uvedením exkluzívnej limitovanej edície Vespa 946 Dragon a k nej zladenej bundy Roku draka.

Na prahu sa v Hong Kongu sa Vespa prezentovala svojím osobitým talianskym šarmom, ku ktorému pridala silu draka, mytologického stvorenia, ktoré je považované za znamenie prosperity.

Vespa 946 v exkluzívnej zberateľskej edícii Dragon stelesňuje divokého ducha skútra a celá je vyhotovená v zlatom odtieni. Model vyrobia v limitovanom počte 1888 kusov a zdobí ho žiarivý motív smaragdovo-zeleného draka, ktorý obopína kapotáž edičného skútra.

Ďalšiu pripomienku nového lunárneho roku predstavuje Vespa novinku zo svojej módnej kolekcie. Exkluzívna bunda DragonVarsity odráža jeho charakteristickú kombináciu štýlu a histórie.

Úpletová vlnená bunda s rukávmi z jemnej kože nappa vychádza z dizajnu modelu Vespa 946 Dragon a zdobí ju motív draka v smaragdovo-zelenej farbe a výšivky na ľavom vrecku a chrbte. Na prednej časti bundy je monogram V (ako Vespa) doplnený starodávnym čínskym príslovím.

O tom ako sa jubilejný model 946 Dragon dostane k zákazníkom a v ktorých teritóriách a odkedy sa bude predávať, či koľko bude stáť, o tom sa taliansky výrobca vo svojej správe nezmieňuje.

1-vespa-946-dragon 2-vespa-946-dragon 3-vespa-946-dragon
Autor: J. Goldberger, Zdroj: Vespa
Foto: Vespa
Pridať komentár
Bleskovky
veronika-hammond
Novou generálnou riaditeľkou spoločnosti BMW Slovenská republika sa od 1. septembra 2024 stane Veronika Hammond. Na tejto pozícii nahradí Olivera Rademachera, ktorý po takmer piatich rokoch úspešného pôsobenia na Slovensku zaujme pozíciu riaditeľa spoločnosti BMW v Rumunsku. Veronika Hammond, rodáčka z Nemecka, má dlhoročné skúsenosti v automobilovom priemysle. V spoločnosti BMW pôsobí viac ako 25 rokov, kde získavala skúsenosti v rôznych pozíciách. Pred nástupom do funkcie obchodnej riaditeľky pre importérske trhy v juhovýchodnej Ázii a Tichomorí so sídlom v Singapure v roku 2018 viedla obchodný región Východné Nemecko. Veronika Hammond vyštudovala sociálne vedy na Univerzite Paula Valeryho vo francúzskom Montpellieri.Veronika Hammond
produkcia-VW-passat
Bratislavský závod Volkswagen Slovakia pozastavuje na dva týždne výrobu vozidiel z dôvodu letnej odstávky. Ide o pravidelnú letnú odstávku, počas ktorej čerpajú jeho zamestnanci celozávodnú dovolenku. Výroba vozidiel začala postupne vybiehať tento týždeň. Úplne sa zastaví od 15. do 28. júla. Martinský závod pokračuje plynule vo výrobe komponentov aj počas letných prázdnin. V nasledujúcich dvoch týždňoch bude v nasadení v priemere približne 1700 zamestnancov externých firiem, ktorí sa budú venovať aj výmenám a úpravám zariadení, inštalácii nových technológií či prestavbám na výrobných linkách naprieč celým podnikom. Pred odchodom na dovolenku vypláca Volkswagen Slovakia zamestnancom 13. plat vo forme dovolenkovej odmeny. Zamestnanci využívajú tiež zákonný príspevok na rekreáciu na Slovensku do výšky 700 eur.
aaa-auto
V týchto dňoch si spoločnosť AAA Auto pripomína dvadsať rokov na trhu jazdených áut na Slovensku. Jej sieť predajných centier, v ktorých ponúka jazdené automobily slovenským motoristom, tvoria Mototechna, Mototechna Drive, Driverama a Auto Diskon a patria do skupiny Aures Holding. Za dobu svojej existencie na slovenskom trhu sa v jej sieti predalo autá viac ako 300 tisíc zákazníkom, a rovnaký počet vozidiel sa aj vykúpilo. V súčasnosti má sieť Aures Holding na Slovensku dvanásť pobočiek AAA Auto. V rámci celej skupiny Aures pôsobí na viac než šesťdesiatich miestach v piatich krajinách Európy a v ponuke má až 15 000 áut. Počas svojej dvadsaťročnej histórie už skupina na výkupe a predaji obslúžila spolu viac ako 3,1 milióna zákazníkov.