Vespa v plnej paráde čínskeho draka

Utorok, 30 január 2024

Legenda. Mýtus. Ikona. Tak hodnotí taliansky výrobca svoj jedinečný skúter Vespa, ktorého limitovanú sériu, model 946 Dragon a k nemu štylizovanú bundu Dragon Varsity práve uvádza do obehu.

1-vespa-946-dragon
Vespa 946 Dragon limitovanej série sa predstavuje v plnej paráde čínskeho draka

Nadčasová ikona talianskeho životného štýlu a slobodného ducha, otvára ďalšiu éru ikonického modelu uvedením exkluzívnej limitovanej edície Vespa 946 Dragon a k nej zladenej bundy Roku draka.

Na prahu sa v Hong Kongu sa Vespa prezentovala svojím osobitým talianskym šarmom, ku ktorému pridala silu draka, mytologického stvorenia, ktoré je považované za znamenie prosperity.

Vespa 946 v exkluzívnej zberateľskej edícii Dragon stelesňuje divokého ducha skútra a celá je vyhotovená v zlatom odtieni. Model vyrobia v limitovanom počte 1888 kusov a zdobí ho žiarivý motív smaragdovo-zeleného draka, ktorý obopína kapotáž edičného skútra.

Ďalšiu pripomienku nového lunárneho roku predstavuje Vespa novinku zo svojej módnej kolekcie. Exkluzívna bunda DragonVarsity odráža jeho charakteristickú kombináciu štýlu a histórie.

Úpletová vlnená bunda s rukávmi z jemnej kože nappa vychádza z dizajnu modelu Vespa 946 Dragon a zdobí ju motív draka v smaragdovo-zelenej farbe a výšivky na ľavom vrecku a chrbte. Na prednej časti bundy je monogram V (ako Vespa) doplnený starodávnym čínskym príslovím.

O tom ako sa jubilejný model 946 Dragon dostane k zákazníkom a v ktorých teritóriách a odkedy sa bude predávať, či koľko bude stáť, o tom sa taliansky výrobca vo svojej správe nezmieňuje.

1-vespa-946-dragon 2-vespa-946-dragon 3-vespa-946-dragon
Autor: J. Goldberger, Zdroj: Vespa
Foto: Vespa
Pridať komentár
Bleskovky
bmw-group
BMW Group, nemecký výrobca prémiových vozidiel, chce pokračovať v raste svojej produkcie i v tomto fiškálnom roku. Motivuje ho k tomu úspešný rok 2023, v ktorom jeho prémiový segment dodal na trh historicky najviac vozidiel a zaznamenal najvyššie predaje. Modelmi, ktoré majú produkciu bavorského producenta najviac potiahnuť na požadovanú úroveň, majú byť aj v roku 2024 čisto elektrické vozidlá a modely z vyššieho prémiového segmentu, vrátane modelov BMW radu 7, BMW X7 a luxusné Rolls-Royce s čisto elektrickým pohonom Rolls-Royce Spectre. V oboch týchto segmentoch verí skupina BMW vo výrazný dvojciferný rast. Očakáva sa, že prispejú k tomu aj modely BMW radu 5, BMW i5, ale aj elektrické kombi Touring i5.
matador
V prieskume spotrebiteľskej dôvery Slováci po ôsmy raz volili značky, ktorým dôverujú najviac. Zúčastnila sa ho reprezentatívna vzorka dvetisíc respondentov. Do prieskumu boli zahrnuté značky, ktoré sú najsilnejšími na slovenskom trhu. V kategórii výrobcov pneumatík získal ocenenie Najdôveryhodnejšia značka roku 2023 tradičný výrobca pneumatík Matador, ktorý je súčasťou koncernu Continental. Matador tak potvrdil povesť spoľahlivosti a kvality za rozumnú cenu. Značka s viac ako 115 rokmi skúseností je najdôveryhodnejšia pre 20,6 % respondentov. Na druhom mieste sa umiestnila značka Continental. Roman Moško, komunikačný manažér Continental Barum: "Sme hrdí, že značka Matador je medzi slovenskými vodičmi vnímaná ako symbol dôvery a kvality. Má dlhoročnú tradíciu, široké portfólio a spoľahlivú kvalitu.”Matador Hectorra 5
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.