Volkswagen ID.7 s dojazdom blízko k spaľováku

Nedeľa, 23 júl 2023

Volkswagen ešte v druhej polovici apríla predstavil v internetovej svetovej premiére svoju novú vlajkovú loď elektrickej rodiny ID, model ID.7, prvý globálny elektrický model značky v strednej triede.

1-vw-id7
Volkswagen ID.7, vlajková loď elektrickej rodiny ID

Vďaka kombinácii dojazdu do 700 kilometrov (WLTP), suverénneho pohonu, veľkorysého interiéru a inovatívnych technológií sa ID.7 stáva komfortnou limuzínou a vstupuje do novej prémiovej triedy.

Nový Volkswagen ID.7 sa so svojou dĺžkou takmer 5 metrov vyznačuje evolúciou koncepcie ovládania orientovanou na zákazníkov a kvalitným vyhotovením interiéru.

Volkswagen ID.7 je ďalší krok nemeckej automobilky v ofenzíve elektromobility. Limuzína poskytuje vysoký komfort a dlhý dojazd. ID.7 vytvára nový štandard z hľadiska efektivity. Mal by sa dosiahnuť dojazd do 700 kilometrov podľa WLTP, čo umožňuje veľmi dobrá aerodynamika, ako aj výrazné zvýšenie efektivity v oblasti pohonu a tepelného manažmentu.

Pohonný agregát, namontovaný na zadnej náprave, sa skladá zo synchrónneho elektromotora s permanentnými magnetmi. S výkonom 210 kW/286 k a maximálnym krútiacim momentom 545 Nm je elektromotor doteraz najvýkonnejšou pohonnou jednotkou modelov radu ID.

Nový ID.7 bude mať dve verzie batérie. Model ID.7 Pro bude s batériou 82 kWh (využiteľných 77 kWh). Nabíjať ho bude možné výkonom až 170 kW (DC) a na jedno nabitie prejde do 615 km.

Silnejší ID.7 Pro S, ktorý sa začne predávať neskôr, bude mať batériu s kapacitou 91 kWh (využiteľných 86 kWh). Nabíjať ho bude možné výkonom až 200 kW (DC) a na jedno nabitie prejde do 700 km.

Na Slovensku je predpredaj modelu ID.7 naplánovaný na september tohto roku. V novembri budú vozidlá dostupné u predajcov značky Volkswagen a tým sa začne aj samotný predaj modelu ID.7.

1-vw-id7 2-vw-id7 3-vw-id7
Autor: J. Goldberger
Foto: Volkswagen
Pridať komentár
Bleskovky
aaa-auto
V týchto dňoch si spoločnosť AAA Auto pripomína dvadsať rokov na trhu jazdených áut na Slovensku. Jej sieť predajných centier, v ktorých ponúka jazdené automobily slovenským motoristom, tvoria Mototechna, Mototechna Drive, Driverama a Auto Diskon a patria do skupiny Aures Holding. Za dobu svojej existencie na slovenskom trhu sa v jej sieti predalo autá viac ako 300 tisíc zákazníkom, a rovnaký počet vozidiel sa aj vykúpilo. V súčasnosti má sieť Aures Holding na Slovensku dvanásť pobočiek AAA Auto. V rámci celej skupiny Aures pôsobí na viac než šesťdesiatich miestach v piatich krajinách Európy a v ponuke má až 15 000 áut. Počas svojej dvadsaťročnej histórie už skupina na výkupe a predaji obslúžila spolu viac ako 3,1 milióna zákazníkov.
vw-id3
Podľa zahraničných médií sa nemecký koncern Volkswagen chystá vyrábať elektrické modely, ktoré by svojou nízkou cenou mohli v Európe pre európskych zákazníkov konkurovať čínskym modelom, alebo aj modelom ako Dacia Spring. Nové cenovo prístupnejšie elektromobily by sa na trh mohli dostať v roku 2027. Volkswagen na túto cestu nastupuje sám, bez kooperácie s inou automobilkou, aj keď pôvodne ako o partnerovi uvažoval, že by ním mohol byť francúzsky Renault. Už základný model uvažovaného elektromobilu od Volkswagenu bude obsahovať štandardy používaných technológií, kvalitu a dizajn, ktoré nemecký výrobca aplikuje na svojich modeloch.
bmw-i5-touring-flash kopie
Šiesty ročník ankety Elektromobil roka 2024 o najlepšie elektrické a plug-in hybridné automobily na slovenskom trhu za rok 2024 pozná svojich víťazov. Automobily BMW získali tri pódiové umiestnenia: BMW i7 M70 prvé miesto v kategórii luxusný elektromobil, BMW XM v kategórii plug-in hybrid, a BMW radu 5 Touring druhé miesto v kategórii rodinných elektromobilov. Ankety sa zúčastnilo 8656 hlasujúcich, ktorí svojimi hlasmi na internetovom portáli mojelektromobil.sk vybrali tie najlepšie automobily na slovenskom trhu v troch kategóriách. O priazeň slovenskej verejnosti sa uchádzalo spolu 123 nominovaných vozidiel.BMW i5 Touring