Berlín spoznal sériovú Škodu Kodiaq

Piatok, 02 september 2016

Svetová premiéra historicky najväčšej Škody prebehla v nemeckom Berlíne pred očami množstva pozvaných hostí vrátane novinárov. My ostatní škodovkou menej cenení, napríklad aj náš portál svetmotorov.sk, sme si mohli len zapnúť internet a akciu pozerať z monitora svojho počítača.

1 Škoda Kodiaq
Škoda Kodiaq v sériovej podobe na ateliérovej snímke. Výstavná premiéra bude v Paríži.

My nepozvaní sme tak nemuseli precestovať stovky kilometrov a tiesniť sa v dave pozvaných hostí, na druhej strane nás určite ochudobnilo, že všetko na novom modeli sme mohli vidieť iba na ploche monitora počítača, bez očného či fyzické kontaktu alebo hmatu, teda priameho kontaktu. Aj preto naše uvedenie nového veľkého SUV Škoda Kodiaq pár dní mešká a bude strohé a menej obsažné, bez vlastných dojmov a bez vlastných fotografií, iba s oficiálnymi snímkami od automobilky.

Na takúto formu prezentácie sme si zvykli, resp. Škoda nás takto vymedzila. Aby ušetrila náklady, pozve len svojich vyvolených. Publicitu však žiada od všetkých médií. Rozpošle tlačové správy a vy novinári pracujte, robte nám reklamu, ktorá nás nebude stál ani cent. Dobré, ale len pre Škodu.

Mladoboleslavskej automobilke pritom ide o veľkú vec. Začína novú éru s novým modelom Kodiaq, s ktorým robí rozsiahlu ofenzívu svojich automobilov kategórie SUV. Chce získať nových zákazníkov a nové trhy s historicky najväčším modelom s dĺžkou 4,70 metra, so siedmimi miestami na sedenie a najväčším batožinovým priestorom v triede. Škoda Kodiaq je prvým veľkým SUV českej automobilky a jedným z najväčších vo svojej triede. Toľko z našej strany o novom modeli Škoda. Ešte dodávame, že novinka SUV Škoda Kodiaq príde na trh začiatkom roka 2017.

Aby si v slovenskom zastúpení Škoda-Auto Slovensko nemysleli, že sú pre nás ako od macochy, kompletnú tlačovú správu o modeli Kodiaq uverejňujeme v priloženom linku. Link si môžete otvoriť a o Kodiaqu si teda viac prečítať. Nemôžeme však do titulku o novom modeli napísať, že "O Kodiaqu vieme všetko".

Tlačová správa: Nová ŠKODA KODIAQ vo svetovej premiére

Poznámka: Týmto článkom sa nevnucujeme do pozornosti spoločnosti Škoda-Auto Slovensko. Chceme len upozorniť na to, že nielen slovenské zastúpenie škodovky, ale aj iné zastúpenia automobiliek majú svojich "To je náš človek". Na strane druhej využívajú na svoju reklamu ostatné "poslušné" média bez toho, aby im venovali aspoň minimum pozornosti.

1 Škoda Kodiaq 2 Škoda Kodiaq 3 Škoda Kodiaq 4 Škoda Kodiaq 5 Škoda Kodiaq

Autor: J. Goldberger
Foto: Škoda-Auto
Pridať komentár
Bleskovky
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.
skoda-kamiq
Automobilka Škoda predstavila svoj nový produkt pomenovaný Laura. Nejde o nový model automobilu, ale o digitálnu asistentku do mestského SUV Kamiq a kompaktného modelu Scala. Laura rozumie a hovorí až v šiestich jazykoch, dohovoríte sa s ňou po anglicky, ale aj po česky. Laura rozumie aj pokynom, ktoré sa zadávajú v celých vetách. Jedinou podmienkou fungovania hlasovej asistentky Laura je, aby auto bolo vybavené najvyššou verziou multimediálneho systému Amundsen. Nové rozšírené hlasové ovládanie reaguje na meno Laura. Zavedenie novej digitálnej asistentky potvrdzuje, že oba modely sú v rámci svojich segmentov priekopníkmi v oblasti infoteinment systémov a konektivity. Nová funkcia vrcholného infotainment systému Amundsen využíva štandardne dodávanú eSIM-kartu.
2-Ultragrip-performance
Výrobca pneumatík Goodyear rozšíril rad zimných pneumatík UltraGrip a majitelia menších mestských modelov, úžitkových vozidiel a silných áut si budú môcť na zimu obuť pneumatiky UltraGrip9+, UltraGrip Cargo a UltraGrip Performance+. Model UltraGrip 9+ ponúka dlhší kilometrový výkon a vyššiu priľnavosť na snehovej pokrývke a zľadovatenej ceste, UltraGrip Cargo zlepšujú brzdné vlastnosti úžitkových vozidiel na zľadovatených cestách a Ultra Grip Performance+ ponúkajú lepšie brzdné vlastnosti a vyššiu priľnavosť pre vodičov výkonných áut a mimoriadne jazdné vlastnosti na mokrom aj suchom povrchu v zimných podmienkach. Základom technológie WinterGrip je nová zmes, ktorá zlepšuje pružnosť gumy za nízkych teplôt a zvyšuje tak priľnavosť na zasneženej a zľadovatenej vozovke.