Berlín spoznal sériovú Škodu Kodiaq

Piatok, 02 september 2016

Svetová premiéra historicky najväčšej Škody prebehla v nemeckom Berlíne pred očami množstva pozvaných hostí vrátane novinárov. My ostatní škodovkou menej cenení, napríklad aj náš portál svetmotorov.sk, sme si mohli len zapnúť internet a akciu pozerať z monitora svojho počítača.

1 Škoda Kodiaq
Škoda Kodiaq v sériovej podobe na ateliérovej snímke. Výstavná premiéra bude v Paríži.

My nepozvaní sme tak nemuseli precestovať stovky kilometrov a tiesniť sa v dave pozvaných hostí, na druhej strane nás určite ochudobnilo, že všetko na novom modeli sme mohli vidieť iba na ploche monitora počítača, bez očného či fyzické kontaktu alebo hmatu, teda priameho kontaktu. Aj preto naše uvedenie nového veľkého SUV Škoda Kodiaq pár dní mešká a bude strohé a menej obsažné, bez vlastných dojmov a bez vlastných fotografií, iba s oficiálnymi snímkami od automobilky.

Na takúto formu prezentácie sme si zvykli, resp. Škoda nás takto vymedzila. Aby ušetrila náklady, pozve len svojich vyvolených. Publicitu však žiada od všetkých médií. Rozpošle tlačové správy a vy novinári pracujte, robte nám reklamu, ktorá nás nebude stál ani cent. Dobré, ale len pre Škodu.

Mladoboleslavskej automobilke pritom ide o veľkú vec. Začína novú éru s novým modelom Kodiaq, s ktorým robí rozsiahlu ofenzívu svojich automobilov kategórie SUV. Chce získať nových zákazníkov a nové trhy s historicky najväčším modelom s dĺžkou 4,70 metra, so siedmimi miestami na sedenie a najväčším batožinovým priestorom v triede. Škoda Kodiaq je prvým veľkým SUV českej automobilky a jedným z najväčších vo svojej triede. Toľko z našej strany o novom modeli Škoda. Ešte dodávame, že novinka SUV Škoda Kodiaq príde na trh začiatkom roka 2017.

Aby si v slovenskom zastúpení Škoda-Auto Slovensko nemysleli, že sú pre nás ako od macochy, kompletnú tlačovú správu o modeli Kodiaq uverejňujeme v priloženom linku. Link si môžete otvoriť a o Kodiaqu si teda viac prečítať. Nemôžeme však do titulku o novom modeli napísať, že "O Kodiaqu vieme všetko".

Tlačová správa: Nová ŠKODA KODIAQ vo svetovej premiére

Poznámka: Týmto článkom sa nevnucujeme do pozornosti spoločnosti Škoda-Auto Slovensko. Chceme len upozorniť na to, že nielen slovenské zastúpenie škodovky, ale aj iné zastúpenia automobiliek majú svojich "To je náš človek". Na strane druhej využívajú na svoju reklamu ostatné "poslušné" média bez toho, aby im venovali aspoň minimum pozornosti.

1 Škoda Kodiaq 2 Škoda Kodiaq 3 Škoda Kodiaq 4 Škoda Kodiaq 5 Škoda Kodiaq

Autor: J. Goldberger
Foto: Škoda-Auto
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.