Berlín spoznal sériovú Škodu Kodiaq

Piatok, 02 september 2016

Svetová premiéra historicky najväčšej Škody prebehla v nemeckom Berlíne pred očami množstva pozvaných hostí vrátane novinárov. My ostatní škodovkou menej cenení, napríklad aj náš portál svetmotorov.sk, sme si mohli len zapnúť internet a akciu pozerať z monitora svojho počítača.

1 Škoda Kodiaq
Škoda Kodiaq v sériovej podobe na ateliérovej snímke. Výstavná premiéra bude v Paríži.

My nepozvaní sme tak nemuseli precestovať stovky kilometrov a tiesniť sa v dave pozvaných hostí, na druhej strane nás určite ochudobnilo, že všetko na novom modeli sme mohli vidieť iba na ploche monitora počítača, bez očného či fyzické kontaktu alebo hmatu, teda priameho kontaktu. Aj preto naše uvedenie nového veľkého SUV Škoda Kodiaq pár dní mešká a bude strohé a menej obsažné, bez vlastných dojmov a bez vlastných fotografií, iba s oficiálnymi snímkami od automobilky.

Na takúto formu prezentácie sme si zvykli, resp. Škoda nás takto vymedzila. Aby ušetrila náklady, pozve len svojich vyvolených. Publicitu však žiada od všetkých médií. Rozpošle tlačové správy a vy novinári pracujte, robte nám reklamu, ktorá nás nebude stál ani cent. Dobré, ale len pre Škodu.

Mladoboleslavskej automobilke pritom ide o veľkú vec. Začína novú éru s novým modelom Kodiaq, s ktorým robí rozsiahlu ofenzívu svojich automobilov kategórie SUV. Chce získať nových zákazníkov a nové trhy s historicky najväčším modelom s dĺžkou 4,70 metra, so siedmimi miestami na sedenie a najväčším batožinovým priestorom v triede. Škoda Kodiaq je prvým veľkým SUV českej automobilky a jedným z najväčších vo svojej triede. Toľko z našej strany o novom modeli Škoda. Ešte dodávame, že novinka SUV Škoda Kodiaq príde na trh začiatkom roka 2017.

Aby si v slovenskom zastúpení Škoda-Auto Slovensko nemysleli, že sú pre nás ako od macochy, kompletnú tlačovú správu o modeli Kodiaq uverejňujeme v priloženom linku. Link si môžete otvoriť a o Kodiaqu si teda viac prečítať. Nemôžeme však do titulku o novom modeli napísať, že "O Kodiaqu vieme všetko".

Tlačová správa: Nová ŠKODA KODIAQ vo svetovej premiére

Poznámka: Týmto článkom sa nevnucujeme do pozornosti spoločnosti Škoda-Auto Slovensko. Chceme len upozorniť na to, že nielen slovenské zastúpenie škodovky, ale aj iné zastúpenia automobiliek majú svojich "To je náš človek". Na strane druhej využívajú na svoju reklamu ostatné "poslušné" média bez toho, aby im venovali aspoň minimum pozornosti.

1 Škoda Kodiaq 2 Škoda Kodiaq 3 Škoda Kodiaq 4 Škoda Kodiaq 5 Škoda Kodiaq

Autor: J. Goldberger
Foto: Škoda-Auto
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.